Blog
8 zaručených způsobů, jak na investicích prodělat
Dnes si dáme trochu ironie a připravili jsme pro vás finanční rady, díky kterým určitě nezbohatnete.
Tržní vývoj v prvním kvartálu roku 2024
První kvartál letošního roku byl pro akciové investory štědrý. Americké akcie vzrostly o 10,6 % a evropské držely krok, když přidaly 9,7 %. Jednoznačným premiantem byl ovšem japonský akciový trh, s růstem na úrovni 18,1 %. O poznání hůře si vedly akcie emerging markets, které zaznamenaly jen mírný nárůst o 2,4 %.
Dlouhodobý investiční produkt (DIP)
Jde o nově vytvořený „produkt“, který rozšiřuje možnosti využití daňových odpočtů i nad rámec současných možností s cílem podpořit zvýšení úspor na stáří.
Neživotní pojištění
Pojištění se dělí na dvě základní skupiny – životní a neživotní. Hlavní rozdíl mezi životním a neživotním pojištěním je v tom, že neživotní pojištění se pojišťuje pro případ rizik, u kterých není jisté, že k nim v budoucnu dojde.
Zhodnocení doplňkového penzijního spoření za poslední dva roky
Ve zhodnocení v rámci doplňkového penzijního spoření mohou velké rozdíly. V tomto článku se podíváme, jaké rozdíly ve zhodnocení byly za poslední dva roky.
Shrnutí třetího kvártalu na finančních trzích
Klesající inflace a stále solidní růst HDP přispěly v červenci k celkově pozitivní náladě. Akciové trhy zaznamenaly nemalé nárůsty. Americké akcie vzrostly o 3,2%, evropské o 1,3 %.
Jaká je výhodnost doplňkového penzijního spoření?
Možností jak si zajistit klidné stáří je řada, u nás máme stále více populární doplňkové penzijní spoření. Žijeme v nejisté, když okolní vlivy hýbou s inflací, úrokovými sazbami a podobně.
Pravidlo bohatých - 10 - 20 - 30 - 40
V práci Vám zvýší plat, zároveň se ale zvýší i ceny potravin, doplňků a základních potřeb? Mzdy sice rostou, ale zvyšují se také ceny a náklady na život. Proto se stále více lidí dostává do situace, kdy mají potíže vyjít se svými měsíčními příjmy. Ten problém nemusí být vždy jen ve výši příjmů, skrývat se může hlavně v hospodaření.
Finanční bilance
Taky se Vám děje, že tvrdě vyděláte peníze a ty pak najednou mizí jak pára pod hrncem? Většina z nás to už zažila a je důležité si uvědomit, že klíčovou roli hraje přístup k penězům. Jednou z možností správného přístupu je neopakovat chyby svého starého já. Cílem je naučit se správně pracovat se svými penězi tak, abychom o nich měli přehled.
Nejprve zaplať sám sobě
Pravidlo nejprve zaplať sám sobě je z populární knihy od Roberta Kiyosakiho Bohatý táta chudý táta, kde autor popisuje, že hlavní rozdíl mezi bohatým tátou a chudým je ten, že bohatý první zaplatí sobě a poté až pokryje náklady. Primárně jde o investice a s nimi spojenou budoucnost a lepší zítřky. Protože jakmile z tohoto pravidla uděláte zvyk, tak se vám podaří bezbolestně šetřit a budovat své bohatství.